Půjčky pro Slováky

Občané SR patří k nejpočetnějším skupinám cizinců, kteří u nás žijí a pracují. Jejich počet v současnosti dosahuje zhruba 70 tisíc. Půjčky pro Slováky se řídí podobnými pravidly jako půjčky pro občany z jiných zemí Evropské unie. Pro banky i nebankovní instituce představují o trochu rizikovější skupiny, než jsou občané ČR. Podmínky půjčky pro Slováky jsou proto většinou stanovovány individuálně. Půjčky jsou posuzovány úvěrovými odděleními bank a záleží na jejich rozhodnutí, zda budou poskytnuty, nebo ne. V případě zamítnutí žádosti u banky se je možné obrátit na nebankovní úvěrové společnosti, i když jsou zde o trochu méně výhodné úrokové podmínky.

Je třeba rozlišovat mezi tím, zda má osoba v České republice trvalý nebo dlouhodobý pobyt. Při podávání žádosti o půjčku pro Slováky je výhodné mít v ČR trvalý pobyt, který můžete získat po 5 letech nepřetržitého pobytu na území ČR. Pokud máte v ČR pouze dlouhodobý pobyt, tak se je mnohdy potřeba připravit na to, že doba, po kterou byste měli splácet půjčku, by neměla přesáhnout dobu vašeho dosavadního pobytu v Česku. Pokud zde tedy žijete např. 1 rok, tak bude obtížné získat bankovní půjčku s dobou splácení delší než 1 rok. Jednoduchou možností, jak rychle získat finanční prostředky ve výši kolem 20 tisíc Kč, je sjednání kontokorentu k osobnímu účtu u některé z českých bank.

Pokud se s žádostí o půjčku obrátíte na nebankovní instituci, tak často není potřeba prokazovat ani to, že máte v Česku pravidelný měsíční příjem. Mnohdy bude stačit, když se zaručíte svým majetkem nebo případně jinou osobou, která má v Česku trvalý pobyt a která v případě vaší neschopnosti splácet převezme vaše finanční závazky. Úvěrové firmy se tak chrání před možným rizikem, že osoba odcestuje zpět do své rodné země, odkud bude obtížnější vymáhat dlužné pohledávky.