Půjčky pro nezaměstnané

Pokud ztratíte práci a nemáte nárok na podporu v nezaměstnanosti, můžete se snadno dostat do hodně svízelné finanční situace. Standardní bankovní instituce bohužel půjčky pro nezaměstnané neposkytují, protože od klientů požadují potvrzení o pravidelných příjmech. Bude se proto potřeba obrátit na nebankovní úvěrové společnosti, které jsou ochotné půjčovat i v takových případech. Pro schválení půjčky pro nezaměstnané zde není potřeba doložit pravidelné měsíční příjmy a dokonce není nutné mít čistý výpis z rejstříku dlužníků. Vyřízení půjčky je díky tomu velmi jednoduché a rychlé.

V poslední době jsou hodně rozšířené půjčky pro nezaměstnané, při kterých jsou peníze poskytovány téměř ihned a „na ruku“. Jednoduše stačí vyplnit online formulář, do kterého uvedete svoje osobní údaje (jméno, adresu, rodné číslo, telefon a e-mail). Některé společnosti se snaží klientům objednání půjčky maximálně usnadnit, a umožňují proto dokonce i zaslání jednoduché SMS zprávy. Zakrátko po odeslání formuláře či SMS (do 2 dnů, popřípadě i do 24 hodin) vás bude kontaktovat telefonní operátor dané úvěrové firmy, který s vámi dojedná všechny potřebné náležitosti půjčky. Některé společnosti vám nabídnou možnost podepsání smlouvy přímo u vás doma.

Nebankovní instituce při schvalování půjček nenahlížejí do různých registrů, které obsahují informace o tom, zda má daná osoba sjednané nějaké další půjčky a zda je schopna řádně splácet. Nedoporučuje se ale brát si půjčku na splacení nějaké předchozí půjčky, protože se pak snadno můžete dostat do dluhové pasti. Za půjčky se většinou ručí nemovitostí nebo nějakým jiným majetkem, který máte ve svém osobním vlastnictví. Výjimkou však nejsou ani půjčky na směnku, což je cenný papír, který obsahuje pouze závazek splatit dlužnou částku do určitého stanoveného termínu, aniž by zde bylo uvedeno, jakým majetkem se zaručujete.