Půjčky na zástavu

U půjčky na zástavu po vás bude požadována garance v podobě vašeho osobního majetku. V případě nižších částek se může jednat např. o vybavení vaší domácnosti. Tyto předměty mohou být po dobu splácení půjčky v držení věřitele. Pokud budete mít zájem o půjčku v řádu statisíců, bude často třeba poskytnout jako záruku nemovitost. Nebankovní společnosti jsou ochotné půjčovat zhruba do 50 % hodnoty nemovitosti, která je stanovena na základě posouzení odhadcem dané společnosti. Vyřízení půjčky na zástavu bývá poměrně rychlou záležitostí, takže peníze můžete obdržet již během několika dnů.

Výhoda půjčky na zástavu oproti půjčkám, u kterých není poskytnuta žádná garance, jsou o něco příznivější úrokové podmínky. Díky poskytnuté záruce je totiž půjčka hodnocena jako méně riziková. Pokud byste chtěli získat ještě výhodnější podmínky úvěru, můžete doložit potvrzení o vašich pravidelných příjmech nebo případně předložit výpisy z bankovních a nebankovních registrů, které dokládají, že nemáte evidovány žádné nesplacené pohledávky. Při žádosti o půjčku v bance to po vás bude většinou vyžadováno automaticky. Nebankovní společnosti však mají mnohem benevolentnější přístup, a proto se zde obejdete jak bez potvrzení o příjmech, tak bez výpisu z rejstříků dlužníků.

Tento typ půjčky může využít v zásadě kdokoli, ať už se jedná o pracující, nezaměstnané, matky na mateřské dovolené, důchodce nebo podnikatele. Jedinou podmínkou je mít v osobním vlastnictví nějaký cenný majetek nebo nemovitost. Případně vám může poskytnout zástavu také někdo z vašich příbuzných nebo známých, které požádáte o ručení. Podle typu poskytnuté zástavy můžete získat finanční hotovost v řádu desítek i stovek tisíc korun, které můžete použít na libovolný účel.