Půjčky na směnku z vlastních zdrojů

Půjčky na směnku z vlastních zdrojů jsou založené na tom, že si půjčíte peníze od nějakého soukromého investora. Může se jednat o zcela běžnou osobu, která je tímto způsobem připravená zhodnotit svoje finanční prostředky. Vzhledem k tomu, že půjčky na směnku z vlastních zdrojů patří mezi rizikové finanční transakce, je třeba počítat s vysokou úrokovou sazbou v řádu desítek i stovek procent. Ani v případě, že se ocitnete v náhlé finanční tísni, byste tedy neměli přistupovat na první nabídku, která vám bude učiněna. Vždy byste si měli být vědomi rizik, která mohou vzniknout, pokud nebudete schopni směnku náležitě uhradit.

Půjčky na směnku z vlastních zdrojů jsou dnes hodně rozšířenou záležitostí, s různými nabídkami se je možné setkat téměř na každém rohu. Pro získání peněz není potřeba dokládat, že máte pravidelné příjmy ani není vyžadováno, abyste měli čistý výpis z rejstříku dlužníků. Podmínkou nebývá ani ručení osobním majetkem. Přesto zkuste vzít v úvahu, jestli pro vás nebude výhodnější poskytnutí záruky. V takovém případě vám totiž často bude nabídnuta výhodnější úroková sazba, než kdyby se jednalo o půjčku bez garance. V úvahu může přicházet také možnost, že vám poskytne záruku někdo z vašich známých.

Směnka představuje jednoduchý doklad, pro jehož vystavení není potřeba žádný speciální formulář. Soukromý investor, od kterého si budete půjčovat peníze, vám může předložit k podpisu ručně sepsaný dokument, jehož součástí bude závazek uhradit částku v určité výši ve stanoveném termínu. Může se jednat také o směnku „na viděnou“, kterou jste povinni uhradit kdykoli během období jednoho roku, pokud vám ji její majitel předloží. Častější jsou však směnky, které jste povinni splatit k určitému konkrétnímu datu. Směnka zároveň může sloužit jako cenný papír, který je možné prodávat jiným osobám a dále s ním obchodovat.