Půjčky na směnku bez poplatku

Půjčky na směnku bez poplatku jsou velmi jednoduchým a rychlým řešením, jak získat finanční hotovost. Žadatel o půjčku nemusí splnit žádné dodatečné podmínky, nemusí doložit potvrzení o pravidelném měsíčním příjmu ani nemusí ručit nemovitostí. Pokud si je zájemce jistý, že bude schopen směnku ke stanovenému datu proplatit, tak se může jednat o dobrý způsob, jak okamžitě vyřešit finanční problémy. Půjčky na směnku bez poplatku však mohou mít také svoje rizika. Vzhledem k tomu, že obsahují bezpodmínečný závazek uhradit danou částku, může být na vás snadno uvaleno soudní řízení.

U půjček na směnku bez poplatku je běžná vysoká úroková sazba. Před tím, než tento typ úvěru využijete, byste tedy měli zvážit i jiné možnosti půjček. U bank i některých nebankovních institucí se často bude potřeba zaručit nějakým osobním majetkem, někdy také bude požadováno, abyste neměli předchozí záznamy v registrech dlužníků. Pokud dosud splácíte jiné půjčky a nemůžete poskytnout odpovídající garanci, bude pro vás často jedinou možností využít půjčky na směnku. Za vystavení směnky nemusíte platit žádné poplatky předem a peníze budete mít k dispozici téměř okamžitě.

Půjčky na směnku poskytují v Česku různé nebankovní instituce, ale také soukromí investoři a soukromé osoby. I přes značně nevýhodné podmínky se jedná o hodně rozšířený druh půjčky, který využívají lidé, kteří se ocitli ve finanční nouzi. Směnka ve skutečnosti představuje cenný papír, se kterým může jeho majitel dále obchodovat. V každém případě se snažte vyvarovat podpisu tzv. bianco směnky, do které může být kdykoli dopsána libovolná finanční částka. Dále je třeba mít na paměti, že směnka nemá žádnou jasně předepsanou zákonnou podobu. Nemusí tedy být vystavena na žádném tiskopise a může být sepsána třeba i ručně na kousku papíru.